Jak to začalo

Miluji kopretiny. Jsou nádherné. A jak řekla Meg Ryan ve filmu Láska přes internet, jsou to ty nejpřátelštější květiny. Kromě toho jsou kopretiny spjaty s láskou víc, než kterákoliv jiná květina. Nevěříte? Tak kopretinu utrhněte a vyzkoušejte test lásky „má mě rád, nemá mě rád?“ 😊

V roce 2004 si jedna z mých kamarádek organizovala svatbu, a tak jako většina nevěst to musela zvládnout při práci. Ani její vrozený organizační talent nezabránil nejrůznějším komplikacím, které se při plánování svatby a ve svatební den objevovaly. Skoro na všech fotografických momentkách ze svatebního dne byla zachycená, jak s někým něco řeší. Tehdy mě poprvé napadlo, že pomáhat s organizací a koordinací svatby může být moc užitečná práce s krásným cílem a posláním. Na podzim příštího roku jsem opustila skvělé místo jen proto, abych založila svatební agenturu. A tak začalo jedno velké, úžasné dobrodružství.

Po víc jak půlročních přípravách jsem svatební agenturu Kopretina představila na ostravském svatebním veletrhu v roce 2005. Nakoupila jsem potřebný inventář a první svatební dekorace. Navázala jsem spolupráci s dodavateli, které jsem před tím dlouho a pečlivě vybírala. Začala jsem se specializovat na zajišťování svateb mimo obřadní síně a na koordinaci svatebního dne. A protože byl o svatební obřady i hostiny venku čím dál větší zájem, začala Kopretina rychle růst. V roce 2007 jsem začala spolupracovat s hradem Helfštýn a protože se spolupráce dařila a reference nevěst byly krásné, stali jsme se na doporučení Helfštýna výhradním organizátorem svatebních obřadů také na hradech Hukvaldy a Sovinec. Mezitím se portfolio našich služeb rozšířilo o organizaci plesů, firemních eventů a festivalů, originálních zásnub, rozluček se svobodou, narozeninových oslav a registrovaných partnerství. Od roku 2006 Kopretina uzavřela přes 900 smluv od zajištění malinkých akcí, na které jsme dodávali třeba pouze výzdobu, přes eventy na klíč, až po organizaci akce pro 3000 návštěvníků. Všechny eventy, a speciálně svatby, jsme zajišťovali na nejrůznějších místech Moravy a Slezska pro české i zahraniční klienty.

Po 17ti letech existence můžeme říci, že toho taky už docela hodně pamatujeme. Kopretina zažila dynamický nárůst poptávek v letech 2006, 2007 a 2008. Ekonomická krize, která nastala v roce 2009, náš růst zpomalila, ale nezastavila. Zvládly jsme s kolegyněmi i baby boom, který se naší agenturou prohnal v roce 2011 😊 Užíváme si omlazování týmu, kdy k této úžasné práci přivádíme nové kolegyně plné sil a nakažlivého entusiasmu. Spolu s vámi, nevěstami, prožíváme také návrat k přírodnímu stylu, homemade dekoracím a dokonce návrat k organizaci vlastními silami. Na všechny změny a trendy Kopretina zareagovala flexibilně nabídkou, která vždy dokázala pomoci přesně v tom, v čem jste zrovna pomoci potřebovaly.

Vítejte v Kopretině. Je to přátelské místo spjaté s láskou. Místo plné barev a možností, kde vám pomůžeme vyčarovat váš vysněný den D.

Irena

Svatební agentura Kopretina
Pobialova 23
702 00 Moravská Ostrava
Tel.: 731 627 766
info@svatby-kopretina.cz
www.svatby-kopretina.cz