Jak se líbit (nejen) ve svatební den

12. 1. 2023

Z Deníku svatební koordinátorky, aneb

 JAK SE LÍBIT (NEJEN) VE SVATEBNÍ DEN

III.DÍL

„Miláčku, už Ti to můžu říct?“, zeptal se opatrně ženich nevěsty. „Ne že by ta blond nebyla fajn, ale máš v plánu vrátit se k tmavým vlasům, že?“ Co této větě předcházelo? Sympatická hnědovláska a její přítel, jehož barva vlasů není pro tento příběh důležitá, se rozhodli vzít a na organizaci svatby spolupracovat s agenturou. Byli úžasní. Na všem se vzácně shodli a vzájemná láska z nich čišela. Shodli se i na nápadu, že nevěsta bude do posledního okamžiku nespatřena. A tak se plánovalo, organizovalo a zajišťovalo. V den svatby vše krásně klapalo. Počasí jak vymodlené, svatebčané skvělí… prostě svatba na jedničku s hvězdičkou. Když se přiblížila TA chvíle, postavil se ženich k oltáři a vyhlížel, až se na svatebním koberci objeví nevěsta. Jeho pohled plný očekávání a lásky byl nepopsatelný a vykouzlil slzu v oku dokonce i mně. A pak, s prvními tóny svatebního pochodu, se v dálce objevila bílá postava.

„Promiňte, ale muselo dojít k omylu.

Kdo je ta žena ve svatebních šatech?“

Čím více se přibližovala, tím více se ženichův pohled měnil z láskyplného na překvapený, vyděšený, dezorientovaný, bezradný a šokovaný… žena, která se k němu přibližovala, byla velmi opálená, velmi namalovaná a velmi blond. Ne že by to nebyla krásná žena, ale nebyla to ta žena, kterou tento muž požádal o ruku. Po zbytek obřadu tam jen tak stáli, vedle sebe, jako dva cizí lidé čekající na zastávce na autobus. Na vyzvání si teda vyměnili prstýnky, dali si pusu a podepsali se do matriční knihy. A než začalo portrétní focení, odešla nevěsta na toaletu, kde v slzách strávila skoro hodinu. Harmonogram svatebního dne jsme už nedohnali.

Možná si řeknete „no bóže, tak si to po svatbě zase přebarví“. Ale zkuste se vžít do pocitů této nevěsty: udělala všechno proto, aby ve svatební den byla pro svého muže tou nejkrásnější ženou. A zkuste se vžít do pocitů tohoto ženicha: byla pro něj tou nejkrásnější ženou, než ze sebe udělala jinou ženu. A přičtěte si k tomu ty měsíce příprav a stres a únavu a … jsou z toho slzy a zklamání. Ústřední myšlenkou tohoto příběhu je, že nevěsta může jít k oltáři klidně s fialovými vlasy a v červené kombinéze, pokud bude chtít. Je to její rozhodnutí. Ovšem lepší než jedna radikální změna je mnoho drobných vylepšení, která pomohou k lepšímu pocitu ze sebe sama.

„Možná už nikdy nebudete mít takový důvod se

hýčkat. Na sobě nešetřete!“

Co všechno můžete udělat pro to, abyste měla ve svatební den skvělý pocit ze sebe sama? Skvělých rad existuje spousta. Já vypíchnu ty nejpraktičtější. Svatební šaty si vybírejte podle toho, jaké vám nejvíce sluší, ne podle toho, které jsou právě in. A už vůbec nevybírejte podle ceny. Při vší úctě ke svatebním hostům, raději objednejte levnější předkrm, než levnější šaty, které vám nepadnou. Ve svatebních šatech strávíte většinu dne a uvidíte se v nich na všech fotkách, takže by vám opravdu měly sedět. A to nejen ve smyslu, že vám sluší, ale také že nikde netlačí, neškrábou či netěsní. Boty si kupte s předstihem a párkrát si v nich doma pochoďte, ideálně s oblečenými ponožkami, abyste si na botky zvykla a trochu je rozchodila. A dříve, než si svatební botky koupíte a rozchodíte, přemýšlejte! Kde budete mít svatební obřad? V obřadní síni? Pak jsou jehlové podpatky ok. Na hradní zřícenině? V tom případě na jehly raději zapomeňte. Se zvrtnutým kotníkem si nezatančíte. Také důkladně zvažte účes. Měl by vám vydržet celý den. Třeba já vím jistě, že bych nemohla zvolit rozpuštěné vlasy s lokýnkami, protože moje vlasy mají vlastní názor a už za dvě hodiny bych je měla opět rovné a bez lokýnek. A pozor na make up. Pokud si necháte udělat příliš silnou vrstvu makeupu, pleť nebude dýchat, bude se rosit a červenat. Na druhou stranu by svatební líčení nemělo být příliš civilní… vždyť i na ples se přišmrncnete o něco více, což teprve na svatbu. Účes i líčení si vyzkoušejte předem, ať máte představu, jak dlouho vám vydrží a co všechno budete ve svatební den potřebovat (náhradní sponky, pudr, lak na vlasy, rtěnka, atd.). Slyšeli jste už o svatební KPZ?

„Co všechno můžete pro lepší pocit ze sebe sama udělat?

Existuje univerzální „nevěstin plán“. Díky tomuto

plánu se budete chtít vdávat každý rok.“

A na závěr taková nenápadná, ale nesmírně užitečná rada. Když tuto radu vezmete v úvahu a zakomponujete ji do svatebních příprav, stane se z toho plán. A pokud tento plán zvládnete dodržet, budete se chtít vdávat každý rok 😊 Už mnohokrát se osvědčilo naplánovat si organizaci svatby tak, aby bylo vše podstatné minimálně týden před svatbou domluveno, nachystáno a poslední zbylé úkoly rozděleny ostatním členům svatebního týmu (koordinátorkám nebo kamarádkám). V ušetřeném čase se hýčkejte. Nechte si s dostatečným předstihem vyčistit a namasírovat pleť, zajděte si do sauny, na masáž, na manikúru a pedikúru a ke kadeřnici. Zajděte si na jógu. Kupte si dobré víno a udělejte si jeden večer jen pro sebe. Pusťte si oblíbenou hudbu a zaznamenejte na papír všechno, co se vám honí hlavou. Vezměte si do ruky zrcátko a nacvičte si pár „obličejů“ a úsměvů pro fotografa. Udělejte cokoliv, abyste se ve svůj svatební den cítila jako královna! Užijte si poslední dny za svobodna tak, jak chcete, abyste nebyla tou nejkrásnější ženou „jen“ pro něj, ale abyste se nejkrásnější ženou sama cítila.

 

Koordinátorka ze světa Kopretiny

Více informací na www.svatby-kopretina.cz a www.wedding-point.cz

Svatební agentura Kopretina
Pobialova 23
702 00 Moravská Ostrava
Tel.: 731 627 766
info@svatby-kopretina.cz
www.svatby-kopretina.cz